NISSAN ARTKIY İZMİR

DİĞER HİZMETLER

NISSAN ARTKIY DİĞER HİZMETLER

BOYA KORUMA: PASTA&CİLA

Kullanılmış otomobillerin matlaşmış ve donuklaşmış boyasını tekrar ilk günkü parlaklığına ve canlılığına getirmek ve sonra o şekilde korumak üzere tasarlanmış olan oto boya ve parlatma ve ultra koruma sistemi 3 etapta uygulanır. Önce otomobilin dış yüzeyine yapışmış atık maddeler özel temizleyici maddelerle giderilir. Boya yüzeyindeki matlaşma ve fırça ile yıkamadan doğan yüzeysel çizikler bir makine kullanılarak giderilir. İkinci etapta boya, parlaklık arttırıcı bir madde ile renk ve parlaklık bakımından ilk günkü durumuna getirilir.

Üçüncü etapta ise boya yüzeyi, özel bir aletle uygulanan ultra boya koruma maddesi ile kaplanır. Bu madde, yaz aylarında boyayı sarartıp solduran zararlı güneş ışınlarını bloke eden özel bir ultraviyole filtresi içerir. Kışın ise boyayı yağmur, çamur, hava kirliliği gibi aşındırıcı ve tahrip edici etkilerden korur. Kullanılan malzemenin özel formülü sayesinde asit yağmurlarını nötralize ederek bu yağmurların oluşturduğu tahribatı önler.

DETAYLI İÇ TEMİZLİK VE STERİLİZASYON

Detaylı iç temizlik ve sterilizasyon sistemi sayesinde  kumaş deri vinil döşemeleri, tavan, kapı panelleri, torpido ve diğer plastik aksamları, her bir materyalin özelliğine göre geliştirdiği özel ürünleri sayesinde derinlemesine temizler. Otomobilinizin iç yüzeylerinde (döşeme torpido vs.) ilk günkü gibi parlaklık ve temizlik elde edilir, uzun süreli bir koruma sağlanır.

Araç kabinindeki her bir materyal için kendi yapısına göre üretilmiş kimyasallarla temizleme ve koruma uygulanır. Kullanım süresi boyunca aracınızı ilk günkü güzelliği ile kullanma zevki. Tekstil ürünlerde kir tutmazlık , sert yüzeylerde anti statik özellik, deri yüzeylerde yumuşaklık ve canlılık. İnsan ve çevre sağlığına dost formül. Kullanılan etkinliği yüksek mikrop öldürücü temizleyiciler, araç içindeki tüm yüzeylerdeki bakteri ve mikropların %99,9 ‘unu öldürür.

DÖŞEME VE VİNİL KORUMA

Leke ve Kir Önleme sistemi, otomobilin değerli iç döşemesini kalıcı lekelerden korumak üzere hazırlanmış özel bir sistemdir. Bu sistemde koltuklara, kapılardaki kumaş döşemelere, yer ve bagaj halılarına uygulanan özel tekstil koruyucu maddesi, hem yağ, hem de su bazlı maddelerin kumaşın liflerine nüfuz etmesini önler. Vinil koruyucu ise, bu yüzeylere işlemesini önler, güneşten bozulmasını engeller. Kir ve leke önleme sistemi tekstil yüzeyleri lekesiz tutarken, döşeme kumaşının erken aşınmasını engeller.

MOTOR TEMİZLEME VE KORUMA

Profesyonel ekibimiz tarafından otomobilinizin motor kısmındaki bilgisayar ve hassas aksam kullandığımız özel malzemeler ile koruma altına alınır. Parçaların ömrünü uzatır. Motor ve aksamın üzerindeki, zift, katran ve asfalt lekeleri, yağ katmanları, kireç ve demir tozları ile paslar temizlenir. Motor aksamlarına bu maddelerin bir daha yapışmasını önlemek için koruyucu ‘’ Motor Cilası ‘’ ile uygulama yapılarak motorunuz koruma altına alınır. Eşsiz bir temizlik ve koruma sağlanır.

JANT TEMİZLEME VE KORUMA

Profesyonel ekibimiz tarafından aracımızın tekerler aksamındaki çelik krom ve diğer jant çeşitlerinde, plastik jant kapaklarında, balata tozu ve yollardaki kimyasal atıkların zamanla oluşturduğu kir katmanlarını temizlemek amacıyla tüm bu yüzeylerin doku ve rengine uygun olarak üretilmiş özel ürünlerle gerçekleştirilen bir uygulamadır. Hem mükemmel bir temizlik ve parlaklık sağlar hem de uzun süreli koruma sunar.

CAM SU İTİCİ

Sürüş güvenliği için önemli olan bu uygulama su damlarının daha küresel şekil almasını, yağmur ve çamurun cam yüzeyinde kaymasını sağlar, böylece görüş netliğini %34 oranında arttırır. Gece sürüşlerinde karşıdan gelen araç farlarının camdaki parlaklığını ve prizma etkisinin oluşmasını engeller. 80 km/h hızdan sonra daha az silecek kullanımını sağlar. Yağmurlu havalarda daha iyi bir görüşten dolayı aktif güvenlik sağlar.

FAR TEMİZLİĞİ VE MATLIK GİDERME

Zaman içerisinde hem iç hem dış nedenlerden dolayı farlarda solma, matlaşma meydana gelmektedir. Matlaşan farlar ilk günlerdeki kadar kuvvetli bir aydınlatma sağlamadığı için, görsel olarak da pırıl pırıl olan aracınızda çok kötü bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Yeni araç vize sisteminde ağır kusur olarak algılanan far sorunlarını da bu sayede gidermekteyiz.

CAM FİLMİ

Bu uygulamayla otomobilinizin estetiğini büyük oranda artırırken güneş U.V (kanserojen) ışınlarını %99 oranında bloke eder. Kaza anında kırılan cam parçalarını, bir bütün olarak tuttuğundan, uçuşarak yaralanmaları büyük oranda engeller. Uygulanan cam filmi koyuluğuna göre soğutma ve ısıtma sisteminin daha büyük derecede kullanımıyla daha az yakıt tüketimini sağlar. Otomobilinize estetik görünüm kazandırır. Otomobilinizin iç materyallerini güneşin soldurma ve çatlatma gibi olumsuz etkilerinden korur.

KAPUT KORUYUCU FİLM

Otomobilinizin ön yüzeyini taş vuruklarından ve sinek, böcek asitlerinden korur. Çatlamaz, solmaz, soyulmaz ve sararmaz darbe emicidir. Ultra-viyole ışınlarını geçirmeyen özel bir tabakaya sahiptir. Hemen hemen görünmezdir ve boyaya hiçbir zarar vermez.

ALT İZOLASYON

Araç lifte kaldırılır alt kısımda motor bloğunun olduğu yer ve egzoz hariç geriye kalan her yer ( çamurluklar dahil ) zift, kum ve kauçuk esaslı bir materyal ile doldurulur. Amaç şudur aracın alt kısmında oluşabilecek paslanma, oksitlenme, kireçlenmeyi engeller hem de çamurluklar dahil atıldığı için dışarıdan içeriye sesi minimuma indirir.

TİTANYUM KAPLAMA

Aracın dış yüzeyine uygulanır, uygulama süresi 2 gündür. Titanyum kaplama yapıldıktan sonra derin olmayan, boyaya inmemiş tüm çizikler güneş ışığında kendi kendini tamir eder. Kuş pisliği asidik etkisi ile aracın boyasına zarar verir titanyum kaplama bu süreyi uzatır. Titanyum kaplamada aracın yıkaması çok daha kolay oluyor fırça kullanılmadan su tutup bez ile silince tüm kir toz aracın üzerinden gider. Görsel olarak çok daha güzel bir görünüm meydana gelir, titanyum kaplama büyüteç görevi gösterdiği için boyayı tüm hatlarıyla ortaya çıkarır. Araç gün ışında diğer araçlara nazaran ışıl ışıl durur. 3 yıllık şaseye özel garanti evrağı verilir.

YENİ NESİL MİKROPSAVAR

Mikropsavar uygulandığı yüzeyde mikrop barınmasını ve oluşumunu engelleyen yüzeyle temas eden tüm mikroorganizmaları fiziksel olarak öldüren ‘’Antimikrobiyal Yüzey Koruyucu ‘’dur. Türkiye’ de sınıfında ilk ve tek T.C Sağlık Bakanlığı Biyosidal Dairesi Ruhsatlı ‘’ Antimikrobiyal Yüzey Koruyucu ‘’ EPA (Environmental Protection Agency ) ‘ya kayıtlıdır. FDA ( Foods& Drugs Adminstration ) onaylıdır. Ürün su bazlıdır. Yeşil, doğa dostudur. Polimerik yapılıdır. Kokusuz ve renksizdir. Zehirli madde, kimyasal kalıntı bırakmaz (Non leaching ). Kanserojen etkisi yoktur. Hastane mikrobu (MRSA) dahil her türlü bakteri, virüs ve hastalık yapıcı mikroorganizmayı ‘’fiziksel olarak ‘’ yok eder. Küf, mantar ve yosun oluşumunu engeller. Çapraz bulaşmaları önler. Uygulandığı yüzeylerde etkili ve uzun süreli antimikrobiyal koruma sağlar.

Diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Nissan Hizmetleri

SUNDUĞUMUZ HİZMETLER